pn–pt.: 08:00–20:00 |
sb: 10:00–18:00

Grill czy powierzchnia do smażenia? Co wybrać dla swojego lokalu?

03.08.2023

Ogólnie rzecz biorąc, grillowanie to „sucha” obróbka termiczna produktów. Żywność jest umieszczana na grillu w taki sposób, aby soki i tłuszcz mogły z nich swobodnie wypływać. A na powierzchni do smażenia produkt przygotowuje się w kontakcie z sokami i tłuszczami, które z niego wychodzą. Na tej podstawie uzyskuje się różne wyniki. Na przykład tę różnicę można łatwo zauważyć na kotlecie burgera – podczas grillowania kotlet jest bardziej suchy i chrupiący. Gdy burger jest pieczony na grillu, kotlet jest gotowany we własnych sokach, a burger jest bardziej soczysty i miękki.

Często klienci poszukują „grilla kontaktowego”, mają na myśli grill prasowy, który ma powierzchnię grzewczą zarówno na górze, jak i na dole. Ten rodzaj sprzętu opiera się na zasadzie powierzchni do smażenia, ale klasyfikujemy go jako grill, ponieważ ma powierzchnię z wysokimi żebrami. Zapewnia to, że soki z gotowania mają, gdzie spływać, a jedzenie jest gotowane jak na grillu. 

Powierzchnie do grillowania mogą być również gładkie lub karbowane, ale żeberka w karbowanych powierzchniach są zwykle niskie i pomagają imitować wzór rusztu grilla, a nie gotować jedzenie bez soku.

W zależności od rodzaju gotowanej żywności można wybrać sprzęt: 

Powierzchnie do smażenia są najczęściej używane do smażenia kotletów, drobno pokrojonych warzyw i grzybów, do menu śniadaniowego – jajek, naleśników, kanapek.

Grill jest idealny do potraw o dużej zawartości soku i tłuszczu – steków wołowych, ryb. 

Grille kontaktowe – najpopularniejsze zastosowanie w fast foodach – do podgrzewania zmontowanej shawarmy i hot dogów. 

Wybierz odpowiedni sprzęt i skontaktuj się z Partner Serwisowy w celu serwisu lub naprawy!

Będziesz zainteresowany

Zamów serwis