pn–pt.: 08:00–20:00 |
sb: 10:00–18:00

Naprawa sprzętu gastronomicznego. Jak powstaje i od czego należy zacząć?

14.07.2023

Regularne odwiedzanie restauracji, kawiarni i innych podobnych lokali stało się w dzisiejszych czasach bardzo popularne. O ile dawniej ludzie chodzili tam, aby uczcić jakieś święto, o tyle dziś powszechne jest chodzenie do restauracji na posiłek. Kuchnie w takich miejscach pracują bardzo intensywnie i przy dużych obciążeniach, dlatego często pojawiają się problemy, gdy przychodzi czas na zaplanowane kontrole sprzętu. Niewielu właścicieli zgodziłoby się na zamknięcie lokalu na jeden dzień w celu przeprowadzenia kompleksowej kontroli sprzętu, gdyż restauracja straciłaby klientów i zyski. Ale z tego powodu większe problemy pojawiają się w przyszłości, gdy sprzęt się zepsuje. Te ogromne maszyny do gotowania, które są bardzo trudne do zrozumienia.

Aby znaleźć przyczynę awarii, trzeba nie tylko przeprowadzić kompleksową diagnostykę, ale także skorzystać z pomocy specjalistów. Czasami awarie są tak globalne, że taniej jest kupić nowy sprzęt, ale w większości przypadków można sobie poradzić z wymianą zepsutej części.

Właściwości wykrywania i usuwania usterek

Każda naprawa sprzętu gastronomicznego zależy bezpośrednio od rodzaju awarii:

– Urządzenia termiczne.

– Urządzenia chłodnicze.

Każdy z tych typów sprzętu w przypadku awarii przynosi straty dla instytucji, szczególnie dotyczy to sprzętu termicznego, w końcu do jego naprawy często konieczne jest zatrzymanie całego procesu pracy kuchni, a także zamknięcie zakładu na czas usunięcia usterki. Aby naprawić sprzęt w jak najkrótszym czasie i ponieść minimalne straty, warto pozbyć się pomysłu samodzielnej naprawy i zwrócić się do Partner Serwisowy.

Awarie urządzeń chłodniczych są mniej szkodliwe, ale nie mniej nieprzyjemne. Jeśli usterka nie zostanie wykryta na czas, może prowadzić do zepsucia żywności, której nie można już wykorzystać do gotowania. Nie należy czekać, aż lodówka/witryna po prostu przestanie działać – usterkę można rozpoznać przed jej wystąpieniem. Takie usterki często objawiają się częściowym wyłączeniem lub nietypowym dźwiękiem podczas pracy. Można uniknąć poważnych awarii, jeśli zostaną one zauważone. Przy okazji, wysokiej jakości i profesjonalna naprawa lodówek w Warszawie jest dostępna tutaj https://serwisowy.info/services/naprawa-urzadzen-chlodniczych/.

 

Korzyści z inspekcji profilaktycznych

Aby uniknąć różnego rodzaju problemów ze sprzętem gastronomicznym, musisz wiedzieć, że lepiej jest wprowadzić dni, w których będziesz sprawdzać sprzęt kuchenny, zamiast tracić dużo więcej czasu na rozwiązywanie problemów. Prace profilaktyczne zapewnią stabilne działanie sprzętu, ostrzegą przed możliwymi przyszłymi awariami i zapewnią możliwość ich wyeliminowania na początkowym etapie, kiedy można sobie poradzić z wymianą niedrogich części, a nie później, kiedy sprzęt będzie wymagał całkowitej wymiany. 

Aby uzyskać wysokiej jakości i profesjonalną naprawę urządzeń gastronomicznych, skontaktuj się z nami tutaj: link do formularza lub adres e-mail/numer.

Będziesz zainteresowany

Zamów serwis